Seni kõige põhjalikum trükis minu tegevusest kunstnikuna, katse teha raamatut, mis tõesti oleks ja kestaks. Sisaldab peaaegu kõiki minu töid välja arvatud väga üksikud objektiivsetel põhjustel välja jäänud taiesed. Kuna tööde osas on kõik loogiline, niipalju kui võimalik panime kaante vahele, siis tekstidega püüdsime olla varieeruvamad ja leida eri positsioonidelt kirjutajaid, nii et lähenemiste spekter saaks laiem.

Kuna raamatu maht ohustas juba köite vastupidavust, samuti kujunduslikel kaalutlustel otsustasime ta teha paberkujul üleni eestikeelse, kuid lisada täieliku ingliskeelse tõlke siiasamasse kodulehele. Samuti leiab siit ka kõik raamatu eestikeelsed tekstid.

324 × 255 mm, 553 lehekülge, eesti keeles, tõlked inglise keelde www.kaidoole.eu, kõva kaas, väljaandja Kaido Ole, kujundaja Andres Tali, 2022

Raamat sai välja antud seoses minu personaalnäitusega „Tantsuõhtu üksikute südamete klubis“ Läti Rahvusliku Kunstimuuseumi ARSENĀLSi näitusesaalis 2019. aastal, mille kuraator ja üks initsiaatoritest oli Māris Vītols, läti üks tuntumaid erakollektsionääre. Lisaks piltidele, mis lõviosas kattuvad näitusele valitud töödega, on raamatus tekstid Māris Vītolsilt, kunstiteadlaselt Eha Komissarovilt ja Jānis Gailiselt. Viimane on tunnustatud läti psühhoanalüütik ja psühhiaater, kes viis minuga eelnevalt läbi viis seanssi, milledele tuginedes ta oma teksti raamatusse ka kirjutas.

320 × 250 mm, 88 + 24 lehekülge, inglise, läti ja eesti keeles, kõva kaas, väljaandja Kaido Ole, kujundaja Andres Tali, 2019

100 Painters of Tomorrow , autor Kurt Beers, 32,4 × 24,6 cm, 288 lk, inglise keeles, kõvakaaneline, väljaandja Thames & Hudson Ltd, 2014 

Raamat jätkab sealt, kus eelmine lõpetas ehk siis võtab kokku minu loomingu ajavahemikus 2007 – 2012.

Raamatu kirjalikuks osaks on ports meile, telefonikõnesid, paar „ametlikku“ paberit ja hulk vestluskatkeid, mis peaksid kokku andma mingi pildi sellest, mis toimus mitte ainult minu peas vaid ka minu ümber ning mitte üksnes otseselt kunstiga seotult. Või õigemini näitamagi seda, mis kõik on tegelikult kunstiga seotud.

295 × 230 mm, 264 lehekülge, eesti ja inglise keeles, kõva kaas, väljaandja Temnikova & Kasela, kujundaja Indrek Sirkel, 2012

Raamatus on peaaegu täielik ülevaade minu loomingust ajavahemikus 1991 – 2006. Lisaks üsna põhjalik vestlus minu ja Eero Epneri vahel, kus üritasime lahti rääkida nii isiklikku kui üldist.

280 × 220 mm, 228 lehekülge, eesti ja inglise keeles, kõva kaas, väljaandja Eesti Kunstiakadeemia, kujundaja Andres Tali, 2007

Esimene ja ainuke trükis n-ö Gorilladelt, mis on rohkem meetod ja hoiak kui grupeering, ning sellisel kujul hootiste aktiivsuspuhangutega ning pidevalt vahetuva isikukoosseisuga tegutsenud tänase päevani välja. Antud raamatuke on kokkuvõte selle liikumise kõige esimesest ettevõtmisest, sisaldades pildimaterjalina eelkõige kollektiivselt valminud kollaaže koos mõnede joonistuste ja soditud rühmafotodega ning tekstina eelkõige koondstenogrammi tollase seltskonna ühest töisest kogunemisest. Rohkem teavet n-ö Gorilladest leiate minu koduka eraldi lingilt, Urmas Murult või Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse arhiivist.

285 × 210 mm, 49 lehekülge, eesti ja inglise keeles, pehme kaas, väljaandja Tuntud Gorillad, kujundus Tõnu Kaalep, 2006 

See kaheosaline trükis on valminud John Smith´i Veneetsia projektiks 2003 aaastal ning tema suurem kuid õhem vihikulaadne osa sisaldab põgusa ülevaate nii Marko Mäetamme kui Kaido Ole senisest kunstnikupraktikast, lisaks kuraator Anders Härmi põhjalik tutvustus, kes või mis on John Smith ise.

Eraldi raamatuna on komplektis John Smith´i päevik, kus see tegelane minavormis pajatab neist kummalistest aastatest, mis ta veetis Raplas Markot ja Kaidot jälgides. Kust selline huvi alguse sai, kuidas kulges ning millega lõppes. Inglise keeles, ohtrate must-valgete illustratsioonidega.

Eesti ekspositsiooni kataloog 50. Veneetsia Kunstibiennaalil, 240 × 215 mm, 32 lehekülge, inglise keeles, pehme kaas.

John Smithi päevik, 167 × 123 mm, 160 lehekülge, inglise keeles, kõva kaas.

Mõlemi väljaandja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja kujundaja Andres Tali.